Ve straně byla více než 40 let. Nyní poslankyně z CDU odchází kvůli migrační politice Merkelové

Poslankyně Spolkového sněmu Erika Steinbachová odchází z Křesťanskodemokratické unie (CDU). Protestuje tak proti přístupu kancléřky Merkelové k migrantům, informovala agentura DPA. Třiasedmdesátiletá Steinbachová, která byla členkou strany více než 40 let, už delší dobu kritizuje kancléřčinu politiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erika Steinbachová | Foto: Jiří Hošek

„Volila bych teď CDU? Ne. Vstoupila bych dnes vůbec do CDU? Ne. Z toho mohu vyvodit pouze takové čestné východisko, jakým je odchod z CDU," řekla poslankyně listu Welt am Sonntag. Uvedla také, že Merkelová otevřením hranic na podzim 2015 porušila zákon. Agentuře DPA pak sdělila, že z CDU vystoupí v neděli.

Podle listu Welt am Sonntag nemá Steinbachová v plánu vstoupit do protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), doufá ale, že AfD se v listopadových volbách dostane do německého parlamentu.

Islamistický terorismus je největší zkouškou pro Německo, tvrdí Merkelová v novoročním projevu

Číst článek

Na konci loňského února Steinbachová vyvolala v Německu pozdvižení, když na svém twitterovém účtu zveřejnila fotografii blonďatého bělošského dítěte obklopeného davem dívek s tmavou pletí, které se ho podle textu pod obrázkem ptají, odkud pochází. Fotka prý ukazuje budoucnost Německa v roce 2030.

Steinbachová působí jako poslankyně od roku 1990, je rovněž stranickou mluvčí pro lidská práva. Kromě vstřícné politiky Merkelové vůči migrantům kritizovala také například poslední záchranný program pro Řecko.

V České republice je Steinbachová známa především jako bývalá dlouholetá předsedkyně Svazu vyhnanců, který zastupuje zájmy Němců, jež po konci druhé světové války museli opustit střední a východní Evropu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme