Ve Švédsku zatkli střelce podezřelého z útoků na přistěhovalce

Švédská policie zadržela v Malmö osmatřicetiletého muže, který může být pachatelem nedávných patnácti útoků proti imigrantům tmavé pleti. V jednom z nejsmíšenějších měst evropského severu střílel v minulých měsících po přistěhovalcích. Jednu osobu usmrtil a sedm zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbraň. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Policie zatím uvedla jen tolik, že zadržený muž je původem Švéd a že měl legálně v držení dvě zbraně.

V Malmö, v němž žije na 300 tisíc lidí, přičemž čtvrtina obyvatel je nešvédského původu, střelec útočil vždy po večerech v parcích proti náhodným kolemjdoucím tmavší pleti. Policie se jej pokoušela dopadnout již od loňského října.

Podezřelý je nyní v předběžném zadržení a státní zástupkyně má nejpozději do úterka rozhodnout, zda dosud zajištěné důkazy postačí k uvalení vazby. Švédové doufají, že případ, který Malmö nedávno smutně proslavil po celé Evropě, již konečně spěje k svému vyřešení.

Paradoxně se vloni na podzim stala smrtelnou obětí střelce teprve dvacetiletá Švédka, která se ve špatnou dobu a na špatném místě nacházela spolu se svým přítelem tmavší barvy pleti. Pachatel ji tak podle policie zasáhl zřejmě omylem.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme