Ve Švýcarsku se zřítil autobus do strže, až 15 lidí nepřežilo

Až 15 lidských životů si vyžádala nehoda švýcarského autobusu na silnici vedoucí k průsmyku svatého Bernarda na jihu země. Vozidlo s osmadvaceti cestujícími se ze zatím neznámých příčin zřítilo do strže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrak švýcarského autobusu | Foto: ČTK

Neštěstí se stalo na silnici mezi obcemi Orsiéres a Liddes nedaleko hranice s Itálií. Rozhlasová stanice Radio Suisse Romande uvedla, že autobus v těchto místech sjel ze silnice a zřítil se do 250 metrů hluboké strže.

V autobuse podle dostupných informací cestovalo 28 Švýcarů. Agentura AFP s odvoláním na policii informuje o 12 mrtvých a 15 zraněných, z toho čtyři jsou ve velmi vážném stavu. Přinejmenším 12 obětí uvádí i švýcarská televize SF1.

Na pomoc postiženým byli vysláni záchranáři, policisté, hasiči i sanitky. Do rokliny se po lanech spustila asi stovka záchranářů, aby se pokusila vyprostit osoby, které v něm zůstaly uvězněné. Několik lidí vypadlo z oken, když se autobus valil ze svahu.

Vůz patřil švýcarské společnosti Marti, která pořádá autokarové dovolené. Podle rozhlasu vyjel autobus dnes ráno z Kallnachu v kantonu Bern a směřoval do Savonu v Itálii, kde měli turisté podniknout plavbu na lodi.

Příčina tragické nehody zatím není známá. Podle státní televize však v oblasti napadlo přes noc hodně sněhu, který byl v době nehody pravděpodobně i na silnici.

Návrat zimy narušil ve Švýcarsku silniční i železniční dopravu. Postižena byla především francouzsky mluvící část země. Několik dopravních nehod bylo hlášeno i z okolí města Lausanne, kde napadlo 15 až 20 centimetrů sněhu. Vlaky zpomalovaly především zablokované výhybky.

Martin Hromádka, Zuzana Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme