Ve Švýcarsku se zřítil autobus do strže, až 15 lidí nepřežilo

Až 15 lidských životů si vyžádala nehoda švýcarského autobusu na silnici vedoucí k průsmyku svatého Bernarda na jihu země. Vozidlo s osmadvaceti cestujícími se ze zatím neznámých příčin zřítilo do strže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrak švýcarského autobusu | Zdroj: ČTK

Neštěstí se stalo na silnici mezi obcemi Orsiéres a Liddes nedaleko hranice s Itálií. Rozhlasová stanice Radio Suisse Romande uvedla, že autobus v těchto místech sjel ze silnice a zřítil se do 250 metrů hluboké strže.

V autobuse podle dostupných informací cestovalo 28 Švýcarů. Agentura AFP s odvoláním na policii informuje o 12 mrtvých a 15 zraněných, z toho čtyři jsou ve velmi vážném stavu. Přinejmenším 12 obětí uvádí i švýcarská televize SF1.

Na pomoc postiženým byli vysláni záchranáři, policisté, hasiči i sanitky. Do rokliny se po lanech spustila asi stovka záchranářů, aby se pokusila vyprostit osoby, které v něm zůstaly uvězněné. Několik lidí vypadlo z oken, když se autobus valil ze svahu.

Vůz patřil švýcarské společnosti Marti, která pořádá autokarové dovolené. Podle rozhlasu vyjel autobus dnes ráno z Kallnachu v kantonu Bern a směřoval do Savonu v Itálii, kde měli turisté podniknout plavbu na lodi.

Příčina tragické nehody zatím není známá. Podle státní televize však v oblasti napadlo přes noc hodně sněhu, který byl v době nehody pravděpodobně i na silnici.

Návrat zimy narušil ve Švýcarsku silniční i železniční dopravu. Postižena byla především francouzsky mluvící část země. Několik dopravních nehod bylo hlášeno i z okolí města Lausanne, kde napadlo 15 až 20 centimetrů sněhu. Vlaky zpomalovaly především zablokované výhybky.

Martin Hromádka, Zuzana Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme