Ve válkou zmítané Sýrii se po čtyřech měsících otevřely školy

Děti v Sýrii chodí znovu do školy. Bez ohledu na pokračující boje mezi vládními jednotkami a povstaleckými skupinami se po čtyřech měsících tamní školy otevřely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští uprchlíci | Foto: Robert Mikoláš

Žáci ale mohli usednout do lavic jen v místech, která válečný konflikt nezasáhl. Mnohé školy proto přivítaly i děti ze zničených měst a obcí.

Na školním dvoře je opět slyšet smích a živo je i v učebnách. „Jsem šťastný, že zas vidím kamarády a že jsou v pořádku," svěřuje se dvanáctiletý Manaaf, zatímco učitelka žákům rozdává učebnice, které mají díky pomoci UNICEF všechny zdarma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve válkou zmítané Sýrii se po čtyřech měsících otevřely školy

„Pro nás i děti je to nejhezčí den. Podívejte se na ně, jak jsou uvolněné a usměvavé. Naším úkolem je především právě překonat strach a jakýsi blok, který měly,“ říká ředitel školy Set Al Sham.

„Mnohé z dětí žijí v místech, kde probíhají těžké boje, a tohle je vrací do normálního života," dodal Al Sham, bez ohledu na to, že nad námi právě proletěly stíhačky útočící na rebely na nedalekém předměstí.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme