Ve Vancouveru se střetli demonstranti s policií

Druhý den olympiády přinesl vedle bojů o medaile i nepokoje v ulicích Vancouveru. Střet mezi policisty a protestujícími vyústil v zatčení několika aktivistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty v ulicích Vancouveru | Foto: Vojtěch Sedlák

Rozbité výlohy, těžkooděnci v ulicích a zatýkání, i taková je tvář 21. zimních olympijských her ve Vancouveru. Druhý olympijský den začal výtržnostmi několika stovek protestujících, kteří se v ranních hodinách střetli s policií v samotném centru města.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nepokoje ve Vancouveru sledoval spolupracovník Radiožurnálu Vojtěch Sedlák

Policistům se podařilo agresivní skupinky zpacifikovat, v davu přihlížejících to vyvolalo značný nesouhlas a zazněly výkřiky ,pusťe je' nebo ,respektujte svobodu slova'.

"Je tu celá řada věcí, proti kterým protestujeme. Korupce a bezohledné, nemorální chování korporací, bezohlednost vůči bezdomovcům, nepatřičné nakládání s veřejnými fondy nebo dopad akce na životní prostředí," pokusil se vysvětlit jeden z demonstrantů, proč vyrazili do ulic.

Protesty provázely i páteční zahájení her a podle demonstrantů se chystají na každý den olympiády. Policie zvýšila ostrahu v ulicích města a na všechny ohlášené protesty teď dohlíží desítky těžkooděnců.

Igor Maňour, Vojtěch Sedlák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme