Ve Varšavě budou znovu protestovat zemědělci. Magistrát zakázal vjezd traktorů do města

Polskou Varšavu ve středu čeká další velký protest zemědělců. Organizátoři stávky očekávají, že na demonstraci dorazí až 150 tisíc farmářů. Tentokrát ale budou protesty bez traktorů. Varšava průjezd městem zakázala.

Od stálé zpravodajky Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty polských farmářů ve Varšavě

Protesty polských farmářů ve Varšavě | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Magistrát Varšavy zákaz průjezdu traktorů zdůvodnil možným poškozením povrchu vozovky. S narušením dopravy v centru ale počítá.

‚Nemůžeme prodávat. Ve skladech leží ukrajinské obilí.‘ Polští zemědělci protestují proti politice EU

Číst článek

Polští zemědělci chtějí protestovat před sídlem premiéra, odkud se později přesunou před budovu Sejmu. Tam by se s nimi měl sejít maršálek Szymon Holownia. Schůzka s premiérem Donladem Tuskem je naplánovaná na čtvrtek. Část protestujících chce ve Varšavě zůstat do pátku.

Zemědělci také chtějí za pomoci zemědělské techniky blokovat několik silnic v okolí Varšavy. Polští farmáři požadují zákaz dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny a zmírnění podmínek chovu hospodářských zvířat. Vadí jim také zemědělská politika Evropské unie.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme