Ve Varšavě o koordinaci boje proti terorismu

Ve Varšavě dnes končí dvoudenní summit ministrů vnitra členských zemí Rady Evropy. Hlavním tématem je boj proti terorismu a organizovanému zločinu. Ministři vnitra nebo jejich náměstci jednají o společném postupu proto terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

To předpokládá sladění národních legislativ a úplnou a pružnou výměnu informací. Ministři také řeší hlavolam, jak bojovat s organizovaným zločinem a zachovat přitom demokratická pravidla.

"Velmi dlouze jsme hovořili o lidských právech, která musí být respektována a na která nesmíme zapomínat při vytváření mechanismů boje s terorismem," uvedl hostitel summitu - polský ministr vnitra Richard Kalisz.

Polská hranice je nejdelší vnější pozemní hranicí Evropské unie. Polskými sousedy jsou diktátorské Bělorusko a demokratizující se Ukrajina. Právě tato hranice byl tématem včerejšího zasedání ministrů vnitra. Polsko chce mít s Ukrajinou propustnou, ale zároveň přísně kontrolovanou hranici.

Není tajemstvím, že v Polsku pracuje několik set tisíc Ukrajinců legálně i nelegálně. Mnozí překračují tříměsíční povolení k pobytu, a s tím musíme něco udělat, řekl polský ministr vnitra Ryszard Kalisz. Právě na tom, jak Polsko zvládne hraniční režim s Ukrajinou, bude záviset rozšíření tzv. schengenské zóny zcela volného pohybu osob v rámci Unie.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme