Ve Varšavě summit o terorismu

Boj s terorismem a organizovaným zločinem všeho druhu, to je téma dvoudenního summitu ministrů vnitra zemí Rady Evropy, který dnes začal ve Varšavě. Slovem, které se dnes skloňovalo ve všech pádech, je prevence v boji s mezinárodním zločinem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava, Královský zámek

Varšava, Královský zámek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Varšavský hotel Victoria připomíná v těchto dnech pevnost. Za zátarasy a hradbou policistů zasedají čtyři desítky zahraničních delegací. Každý ministr vnitra s sebou vzal početnou ochranku. Akreditovaní novináři museli projít několikanásobnou prověrkou. 99 procent jednání probíhá z pochopitelných důvodů za neprodyšně zavřenými dveřmi. Ministr vnitra hostitelské země Ryszard Kalisz přesto pokládá spolupráci se sdělovacími prostředky za důležitou součást boje s organizovaným zločinem a proto novináře sám pravidelně informuje o průběhu summitu. Slovem, které se dnes skloňovalo ve všech pádech, je prevence v boji s mezinárodním zločinem.

"Prevence musí spočívat v posílení ochrany hranic a bezpečnostního systému, v modernizaci cestovních dokladů, v efektivnější kontrole finančních operací. Musí se také zlepšit spolupráce s médii, aby veřejnost měla dostatek informací," řekl polský ministr vnitra Ryszard Kalisz.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme