Ve Velké Británii řádí střevní viróza

Podle Královského kolegia praktických lékařů, které sdružuje na 27 tisíc lékařů, se každým týdnem nakazí střevní virózou více než sto tisíc lidí. Ve snaze předejít dalšímu šíření infekce nepřijímá celá řada oddělení nemocnic v Anglii a Walesu nové pacienty. Podle zpravodaje BBC jeden nemocniční trust zastavil i nenaléhavé operace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Střevní viróza, anglicky Norovirus, je vysoce nakažlivá - přenáší se při běžném kontaktu s nemocnými či prostřednictvím kontaminovaných potravin a vody. Její hlavními příznaky jsou náhlé zvracení a průjem, někteří pacienti trpí bolestmi hlavy, křečí nebo bolestmi v končetinách.

Lékaři radí v médiích pacientům, aby nechodili ani do práce, ani k lékaři a zůstali doma ještě 48 hodin po odchodu příznaků, které obvykle trvají 12 až 60 hodin. Mají pít hodně tekutin a brát paracetamol.

Podle předsedy Královského kolegia praktických lékařů profesora Steva Fielda by počet nových případů týdně mohl stoupnout na víc než dvě stě tisíc. Profesor Field v rozhovoru pro BBC řekl, že nemocnice po celé Británii jsou plné pacientů žádajících radu a pomoc.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme