Ve Velké Británii začíná sčítání lidu

Sčítáním lidu nežije pouze Česká republika, v neděli proběhne také v Británii. Formuláře současného sčítání čítají 32 stran a například rodina se čtyřmi dětmi musí odpovědět na 272 otázek a zaškrtnut 918 okének. Formuláře musí vyplnit na 60 milionů lidí, kteří žijí ve 22 milionech domácností. Sčítání lidu je v Británii povinné. Kdo odmítne, může dostat pokutu až jeden tisíc liber. Přesto britský statistický úřad počítá s tím, že někteří lidé pokutu dostanou. Na celou operaci je vyčleněno 500 milionů liber.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začalo sčítání lidu. | Foto: Filip Jandourek

Ulicemi devíti městských částí Londýna budou projíždět fialové autobusy s dobrovolníky, kteří lidem pomohou s vyplňováním formulářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sčítání v Británii.mp3

I v Británii se lidé pozastavují nad některými otázkami. Například jedné organizaci gayů vadí, že formuláře neobsahují otázku o sexuální orientaci, proto organizace svým sympatizantům doporučuje, aby do okénka náboženství napsali lesbien.

Na formuláři z roku 1911 byli tři otázky o práci, na současném formuláři jich je 15.

První sčítání Britů bylo provedeno za krále Viléma Dobyvatele v roce 1086.

Naďa Bělovská, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme