Ve Venezuele se zřítil dopravní letoun

Dalších 160 cestujích zemřelo na palubě letadla. To se zřítilo ráno v západní části Venezuely v hornaté oblasti Sierra de Perija. Stroj byl na cestě z Panamy na Martinik, když pilot ohlásil problémy s motorem kontrolní věži ve venezuelském Caracasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo typu MD-80 | Foto: airchive.com

O deset minut později ztratila věž s letadlem typu MD-80 kontakt. Podle prvních informací šlo o letoun společnosti West Caribbean Airways a nikdo katastrofu nepřežil. Nehodu potvrdil Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu vedoucí českého velvyslanectví ve venezuelském Caracasu Milan Srola:

"Podle dosavadního vyšetřování to vypadá, že oběti charterového letu z Panamy do francouzského Martiniku jsou jenom francouzští občané. Stále čekáme na oficiální seznamy, které bychom měli získat."

A co bylo důvodem pádu stroje? "O příčinách nehody se ví dosud málo. Pilot hlásil, poruchu na jednom motoru letadla a následně i na druhém. Některé zdroje z médií uvádějí, že došlo k velkému výbuchu," uvedl Srola.

Za poslední tři dny jde už o druhou vážnou nehodu dopravního letadla. V neděli zahynulo všech 121 lidí na palubě kyperského letounu na lince z Larnaky do Prahy, který se zřítil před mezipřistáním u Atén.

Kyperská letecká společnost Helios dnes přiznala, že její stroj, který se v neděli zřítil u Atén se 121 osobami na palubě, měl problémy s tlakem. Letadlo se tehdy vracelo z Varšavy do Larnaky a muselo nouzově přistát. Incident vyšetřovaly kyperský úřad pro letecké nehody a britský Civil Aviation Authority - obě společnosti ale nikdy neměly pochybnosti ohledně údržby stroje.

Kyperská policie včera v souvislosti s vyšetřováním havárie letadla prohledala kanceláře firmy Helios Airways, kde zajistila dokumentaci. Kyperský prezident Tasos Papadopulos slíbil, že vláda učiní vše, aby vyšetřila příčiny neštěstí.

Milan Kopp, Zuzana Gálová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme