Ve Venezuele zemřel při demonstracích patnáctiletý student

Opoziční manifestace ve Venezuele sílí. Ve městě Merida zemřel při střetech patnáctiletý student, příznivec prezidenta Huga Cháveze. Devět policistů utrpělo zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hugo Chavez s plynovou bombou | Foto: Office of the President of Venezuela

Nejnovější protesty reagují na sobotní vypnutí oblíbeného kabelového kanálu. V ulicích jsou ale také zastánci Chávezovy socialistické revoluce. Demonstrace se čekají i dnes.

Do ulic venezuelských měst se vrátilo létající kamení a slzný plyn. Nespokojenost a nervozita Venezuelanů roste. Šíří se kriminalita, v metropoli Caracasu se donedávna nuceně vypínala elektřina a navíc je stále dráž - inflace byla loni 25 procent a kvůli devalvaci venezuelské měny nejspíš ceny porostou víc.

Vláda nařídila o víkendu odstřihnout několik placených kabelových kanálů, mezi nimi oblíbený RCTV International. Stanice, nakloněná opozici, vysílající ovšem především populární telenovely, musela před dvěma lety opustit i bezplatné pozemní vysílání.

Přestože státní televize a rádia vysílají provládní propagandu a projevy musejí vysílat i venezuelské komerční stanice, čelí prezident Hugo Chávez před zářijovými parlamentními volbami velkému propadu popularity.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme