Ve Vestfálsku začínají prázdniny. Na evropských dálnicích se očekává zvýšený provoz

Německo se chystá na přeplněné letištní haly a ucpané dálnice. Dvěma a půl milionům školáků ve Vestfálsku totiž začínají prázdniny. Podle německého automotoklubu ADAC startuje o víkendu na silnicích nejnáročnější část léta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Porýní-Vestfálsku očekává ADAC provoz o 30 procent silnější než obvykle. Jako tradičně hrozí kolony na dálnicích v Bavorsku směrem na jih a na všech tranzitních trasách a obchvatech kolem větších měst.

Dopravu na německých dálnicích během letošního léta komplikuje na 350 omezení kvůli stavebním úpravám.

Očekávají se proto zácpy na dálnicích směřujících na jih k moři. S čekáním musejí počítat motoristé na obchvatu Mnichova, na Brennerské dálnici nebo před tunelem pod Karavankami mezi Rakouskem a Slovinskem. Hustší provoz se očekává o víkendu i v Chorvatsku.

Užitečné informace poskytují:
• Web chorvatského autoklubu
• Mobilní aplikace Croatia Traffic Info
• Online vysílání chorvatské rozhlasové stanice HR 2
Německá společnost ADAC

Pomalejší bude průjezd celým Slovinskem. Hustý provoz se očekává na hlavní chorvatské dálnici ze Záhřebu směrem do Splitu. Pomaleji se o víkendu pojede zřejmě i na silnicích na Istrii a podél pobřeží. Čekání hrozí na jinak nejvytíženějších dálničních mýtných pokladnách u hlavního města.

Nafta stojí na čerpacích stanicích INA v přepočtu 32,70 koruny a benzin 34,70. Dopravní zpravodajství v angličtině, němčině a chorvatštině vysílá každou hodinu stanice HR2. K dispozici je bezplatná mobilní aplikace Chorvatského autoklubu.

Ještě dramatičtější situace hrozí na přelomu července a srpna. To začínají prázdniny v Bavorsku a Bádensku-Würtembersku, zatímco například děti z Berlína a Braniborska se budou vracet domů, aby zahájily nový školní rok.

Klára Stejskalová, Marína Dvořáková, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme