Ve východním Rakousku se připravují na 7 tisíc běženců, přijít by mohli v příštích hodinách

Východní Rakousko se chystá na další nápor uprchlíků z Maďarska. Tři dny poté, co se na rakouské dálnici našel kamion s 71 mrtvými běženci, zesílila policie na trase Budapešť-Vídeň kontroly nákladních aut. Maďarsko sice vzalo do vazby čtyři podezřelé, kteří mají mít neštěstí na svědomí, proud pašeráckých aut ale neustává.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migrace

Migrace | Foto: Santi Palacios | Zdroj: ČTK

Nejvýchodnější rakouská spolková země Burgenland očekává v příštích desítkách hodin až 7 tisíc uprchlíků.

Maďarsko sice oznámilo, že plot bránící běžencům v cestě přes jeho jižní hranici je kompletní, ale ti uprchlíci, kteří už v Maďarsku jsou, se budou snažit dostat do Rakouska nebo dál na západ.

Mluvčí Červeného kříže v Rakousku Thomas Horvath televizi ORF potvrdil, že jsou na nárazovou uprchlickou vlnu připravené všechny logistické zálohy, včetně mobilních ubytovacích stanů, lékařských a policejní týmů.

Na opačném konci Rakouska, u hranic s Německem, včera policie našla v pašeráckém autě tři děti na pokraji smrti žízní, ty jsou teď v nemocnici.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme