Ve Vysokých Tatrách nemá kdo pracovat, pomoci mají Ukrajinci

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku už nemá kdo pracovat. Přestože začíná zimní sezóna, v restauracích a hotelech chybí školený personál a místa tak narychlo obsazují brigádníci. Odborníci na turistický ruch proto volají po náboru lidí z Ukrajiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel ve Starém Smokovci

Hotel ve Starém Smokovci | Foto: Vysoké Tatry

Ve Vysokých Tatrách se staví jako o závod a neustále přibývají nové hotely, penzióny a restaurace. Proto sehnat šikovné recepční, číšníky nebo schopné kuchaře je téměř malý zázrak.

Řešení vidí Peter Chudý ze Sdružení cestovního ruchu v náboru Ukrajinců. "Prostřednictvím Svazu hotelů a restaurací chceme iniciovat zrušení stropu na pracovní povolení pro občany Ukrajiny právě pro tuto sféru služeb," říká Chudý.

Dalším důvodem jsou nízké platy v hotelech a restauracích a tak mladí Slováci nejdříve získá zkušenosti a pak okamžitě odcházejí za hranice. Proto je také úroveň služeb ve Vysokých Tatrách velmi kolísavá.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme