Ve Vysokých Tatrách shořelo 60 hektarů lesa

Ve Vysokých Tatrách dnes shořelo kolem 60 hektarů lesa. Požáry vypukly ve čtyřech lokalitách nezávisle na sobě. Ten nejrozsáhlejší likvidovali hasiči nedaleko obce Stráně ve východní části hor. Při akci se zranil jeden hasič, do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící les

Hořící les | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Vrtulníky se tentokrát nezastavily, kromě transportu raněného musely dopravit hasiče přímo k požáru, kam se nedostala těžká technika. Další stroje vybavené bambi vaky kropily smrkový les ze vzduchu.

Oheň zničil převážně kalamitní porosty, k blízkosti obydlí se nedostal. Další požár viděli turisté nedaleko Štrbského plesa, přímo z jezera tam čerpaly vodu i vrtulníky.

Všechny čtyři požáry dostali hasiči pod kontrolu ještě před setměním. Za nejpravděpodobnější příčinu považují záchranáři pálení trávy.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme