Ve Vysokých Tatrách uvízli dva Češi

Čeští horolezci, kteří museli kvůli špatnému počasí ve Vysokých Tatrách přenocovat na vrcholu Černého štítu, jsou zachráněni. Členové horské služby se od pátečního poledne k mužům snažili dostat. Práci jim ale komplikovalo vítr a husté sněžení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Černý štít ve Vysokých Tatrách | Foto: kglovna.szm.sk

Po nahlášení události se záchranáři spojili s postiženými a vyrazili na Černý štít. Jak nám potvrdila Jana Buniaková z operačního střediska tísňového volání, čeští turisté jsou z nejhoršího venku a jsou relativně v pořádku: "Postižení jsou po noci strávené na vrcholu bez zranění, ale značně podchlazení."

Postup celodenní akce ztěžovala skutečnost, že v oblasti Černého štítu nejsou žádné turistické chodníky a terén je v této oblasti značně nedostupný. Přes silné sněžení nemohl zasáhnout ani vrtulník letecké záchranné služby.

Po 16. hodině se ale záchranáři konečně dostali k promrzlým turistům. Poté je transportovali k chatě na Zeleném plesu, odkud byli převezeni terénním automobilem. Jestli budou Češi hospitalizováni v popradské nemocnici rozhodne lékař.

Ľubomír Lehotský, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme