Ve Washingtonu hon na zabijáka

V hlavním městě USA Washingtonu pokračuje hon na neznámého zabijáka. Střelec, který zabil dříve v tomto týdnu během 18 hodin pět lidí je nejen na útěku, ale jsou mu přičítány i další vraždy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Střílení, které je na denním pořádku v chudinských jihovýchodních černošských čtvrtích americké metropole, se přeneslo na takzvané dobré adresy, kde na vraždění na ulicích není bílá většina vůbec zvyklá. Kromě netypického místa děsí zabiják i tím, že si oběti vybírá náhodně, střílí je z větší dálky a likviduje oběti první ranou.

Chladnokrevný střelec zabil od středy odpoledne rychle za sebou tři muže a dvě ženy. Lidé šli po ulici, do obchodu nebo na poštu. Policie se obává, že šílený střelec vraždil i v pátek, kdy v Marylandu zastřelil 72letého muže. Příslušníci tajných služeb a FBI vědí, že jde o zkušeného střelce řídícího občas bílou dodávku, možná válečného veterána. V obavách o životy svých rodin neposílali někteří rodiče děti do škol. Případ je o to závažnější, že v oblasti, kde se střílelo, žijí nejen bohatí obyvatelé Washingtonu, ale také řada diplomatů a pracovníků mezinárodních organizací.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme