Ve Washingtonu irácký orchestr

Irácký symfonický orchestr dnes vystoupí ve Washingtonu. Na prestižní scénu Kennedyho Centra se dostává díky pomoci amerického ministerstva zahraničí. Jak zaznamenal zpravodaj Miroslav Konvalina Iráčtí hudebníci se přijeli učit od svých amerických kolegů, ale také ukázat své pojetí národní kultury:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orchestr | Foto: Jan Rosenauer

63členný orchestr nacvičoval před cestou do Washingtonu v bagdádském konferenčním středisku pod silnou ochranou amerických jednotek. Pro americké sdělovací prostředky je koncert zajímavý především tím, že umožní představit zdejším posluchačům orchestr, který přežil 12 let režimu Saddáma Husajna, mezinárodních sankcí a také několik válek.

Americké ministerstvo zahraničí chce podle deníku Boston Globe na orchestru ukázat, jak se v Iráku zlepšil život po svržení Saddáma Husajna. Iráčtí muzikanti se nechtějí bavit o politice, ale dát hudbou najevo své postoje a to, jak oni umění rozumějí.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme