Ve Washingtonu mají speciální vánoční bar, stojí se na něj dlouhé fronty

K Vánocům patří dobré jídlo a samozřejmě také dobré pití. V americkém Washingtonu lidé na vánoční drink dokonce neváhají čekat i dlouhé hodiny. Bar, který se převléknul do kostýmu Santy Clause, láme žebříčky popularity.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: FreeDigitalPhotos.net

Za okny ve Washingtonu nevládne zrovna vánoční počasí, možná i proto davy lidí prchají před dvacetistupňovým teplem do zimní oázy "Zázraku na sedmé ulici".

V podniku pojmenovaném podle slavného filmu voní punč a koření, zdi zdobí bílé vločky, stříbrní sobové a stovky světlýlek. A sváteční atmosféru si užívají desítky lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Washingtonu se stojí dlouhé fronty na vstup do speciálního vánočního baru. Co do něj místní vábí, zjišťovala Lenka Kabrhelová

Dvouhodinovou frontu na vánoční zázrak vystála i 27letá Devon. Jak mezi upíjením čokoládového koktejlu říká, času stráveného ve frontě vůbec nelituje.

Ve Washingtonu je to vůbec poprvé, co se obyčejný bar převlékl do ryze vánočního gala, a tak bylo samozřejmě třeba ho prověřit na vlastní oči i chuťové buňky. S výsledkem je mladá profesionálka víc než spokojená.

„Čtyřicet lidí, měsíc příprav a 15 hodin zdobení v kuse,“ poodhaluje manažer podniku Derek Brown, jak se jeho týmu povedlo vytvořit vánoční atmosféru. Všechny dekorace jsou prý ručně vyráběné, v obchodě je nenajdete. A protože se tady scházejí lidé všech vyznání, koutek tu mají i ti, kdo slaví židovský svátek Chanuku.

Speciální invenci museli prokázat i barmani, vysvětluje JP Feathersone, který drží funkci hlavního elfa baru. Objednat si tu můžete hořící koktejl, čokoládové sherry i vaječný koňak jako od babičky, jen s trochou víc alkoholu.

A jak moc vlastně alkohol k americkým Vánocům patří? „Záleží na vkusu a preferencích,“ směje se Devon.

V její rodině je ale prý dobré pití stejně důležité jako dobré jídlo. A i když se o Vánocích všichni rádi vidí, po třech dnech intenzivních rodinných oslav nějaký ten drink není k zahození.

Lenka Kabrhelová, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme