Ve Washingtonu našli tělo Michajla Lesina, bývalého ruského oligarchy

Policie v americkém Washingtonu vyšetřuje okolnosti smrti jednoho z bývalých blízkých poradců ruského prezidenta. Michajl Lesin působil v ruské vládě jako ministr tisku a stál i u zrodu Kremlem provozované televize RT. Jeho tělo se našlo v hotelu v centru Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michajl Lesin | Zdroj: Reuters

Ruská ambasáda ve Washingtonu potvrdila, že se tělo bývalého ministra a poradce Vladimira Putina našlo v hotelu Dupont Circle. S ohledem na rodinu zemřelého se ale k příčinám smrti nevyjádřila.

Ruská média s odvoláním na pozůstalé tvrdí, že Lesin zemřel přirozenou smrtí na infarkt. Americká policie své závěry zatím nezveřejnila, oficiálně totiž policisté ještě mrtvého neidentifikovali.

Ve Spojených státech loni zaznívaly výzvy k prošetřování majetku bývalého Putinova poradce. S podnětem tehdy přišel americký senátor Roger Wicker kvůli Lesinově podezřele obrovskému majetku.

Například v Los Angeles si bývalý ruský úředník koupil nemovitost za 28 milionů dolarů, v přepočtu asi 700 milionů korun.

Lesin byl dlouhou dobu považovaný za jednu z nejvlivnějších osob jak na ruském mediálním trhu, tak v zákulisí ruské moci.

Za svou kariéru byl ministrem tisku, pracoval jako Putinův poradce a pomáhal s vytvořením televizního kanálu Russia Today. Navíc působil i ve státním holdingu Gazpron-Media, ze kterého letos v zimě odešel.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme