Ve Washingtonu se rozzářil další vánoční strom

Ve Washingtonu se dnes rozzáří další vánoční strom. Na vršku Capitol Hill před americkým Kongresem už stojí americká jedle připomínající jeden z nejničivějších lesních požárů v historii Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční strom | Foto: Miroslav Földeši | Zdroj: ČTK

Když uprostřed léta bojovali hasiči z celých Spojených států s rozsahem nevídanými požáry v oregonském údaolí Unqua, strachovali se také o to, aby se oheň nerozšířil až k říčce na jejímž řehu stál lesní velikán, který jako reprezentant tohoto západního amerického státu pocestuje v prosinci do Washingtonu, aby byl znovu vztyčen na Capitol Hill jako oficiální kongresový vánoční strom.

Pro oregonské lesníky je dnešní washingotnská premiéra událostí, na kterou přivezli muzikanty, ale také nejlepší kuchaře s přehlídkou kulinářských specialit od oregonských lososů až po speciálně upravené kachny a hruškové dezerty.

Kongresový vánoční strom má být smělou konkurencí vánočnímu stromu u Bílého domu, který udělá týden radost lidem v zasněženém Washingtonu.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme