Ve Washingtonu vrcholí přípravy na inauguraci prezidenta Bushe

Do Washingtonu se začínají sjíždět hosté na prezidentskou inauguraci, která je naplánovaná na příští čtvrtek. Přípravy v pořadí druhého uvedení do funkce prezidenta George Bushe mladšího ale provázejí protesty, soudní spory a hrozba stávky zaměstnanců hotelů v americké metropoli. Velkolepé oslavy musela obhajovat také první dáma Laura Bushová.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Američané píší do novin, že nejsou proti inauguraci, ale zároveň upozorňují, že teď není vhodný čas na okázalé oslavy. První dáma Laura Bushová rituál inaugurace, která bude letos stát 40 miliónů dolarů, obhajovala, jako důležitou součást americké historie.

Součástí ceremonie zůstane podle rozhodnutí soudu i přísaha na bibli, protože soud došel k názoru, že újma atheistů nebude tak velká, aby opodstatňovala dramatický zásah na poslední chvíli.

Republikánští příznivci prezidenta Bushe už zaplňují washingtonské hotely, které na poslední chvíli dokončují jednání s odbory, aby se vyhnuli stávce zaměstnanců. Bary v metropoli už začali servírovat texaská jídla a koktejly.

Zatímco ve Washingtonu vrcholí přípravy na inauguraci, v americkém vnitrozemí chystají Bushovi odpůrci modrou revoluci. Ti, kteří se nesmířili se znovuzvolením George Bushe do Bílého domu na další čtyři roky, se označují modrými náramky.

S nápadem nosit na rukách symbol sympatizantů Demokratické strany s nápisem ,,Považujte mě za modrého", přišla po návštěvě Londýna newyorčanka Berns Rotchildová. Chtěla tak ukázat, že George Bushe nevolila. Vítězní Republikáni nechtějí zůstat pozadu a začínají se poohlížet na internetu po náramcích červených.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme