Večer další blízkovýchodní mírová jednání

V egyptské Tabě budou dnes pokračovat mírové rozhovory mezi Izraelem a Palestinci. Palestinský vyjednavač Nabíl Šás řekl, že se na možnosti dosažení dohody dívá s optimismem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nabíl Šás dodal, že dohoda je možná, pokud bude pokračovat dobrá atmosféra a seriózní rozhovory o sporných otázkách, jako tomu bylo až do přerušení jednání a pokud bude řešení zahrnovat všechny problémy. Izraelský nejvyšší soud dnes zamítl žádost o soudní zákaz dalších jednání s Palestinci. Izraelský premiér Ehud Barak na výrok soudu reagoval, že dohoda s Paelstinci by nabyla platnosti až po schválení izraleským parlamentem Knesetem. V průzkumech veřejného mínění před premiérskými volbami v Izraeli 6. února zatím s převahou vede vůdce opozice Arien Šaron. Rozhovory v Tabě byly přerušeny před dvěma dny, kdy byly na palestinském území zabiti dva izraleští civilisté. Dnes ráno izraleští vojáci zabili dva Palestince, kteří se údajně snažili proniknout do jedné ze židovských osad na palestinském území.

Izraelský premiér Ehud Barak také oznámil, že se chce sejít s palestinským předákem Jásirem Arafatem na okraji výročního zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Řekla to mluvčí jeho úřadu citovaná agenturou AFP. Oficiální izraelskou delegaci na tomto shromáždění předních osobností současného hospodářského světa, které začíná dnes, povede ministr oblastní spolupráce Šimon Peres.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme