Večerník Standard kritizoval práci londýnské policie

Londýnský večerník Standard přináší redakční komentář ke zprávě britského ministerstva vnitra o výsledcích inspekce policejních útvarů za minulý finanční rok - podle této zprávy jsou výsledky londýnské policie mezi nejhoršími v celé Británii. Zatímco některé kategorie trestných činů zaznamenaly sestupný trend, počet násilných loupeží v ulicích britské metropole podstatně vzrostl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská demonstrace proti válce v Iráku

Londýnská demonstrace proti válce v Iráku | Zdroj: ČTK

V posledních šesti měsících se loupeže navýšily o sedmnáct procent a trestné činy spojené se střelnými zbraněmi o třináct procent, zvláště v řadách černošské obce. Ministři pohotově argumentují, že nemá význam srovnávat výsledky policejní práce vzhledem k tomu, že výzvy, jimž policie musí čelit v jednotlivých oblastech, se značně různí. To je ovšem nesmysl - ve velkých městských konglomeracích jako Birmingham, Manchester , Liverpool a Leeds policie vykazuje lepší výsledky než v Londýně.

Údaje této zprávy se vztahují na období ještě před nástupem Sir Iana Blaira do funkce náčelníka londýnské policie vloni v únoru. Tato zpráva je pro něho výmluvnou připomínkou, že i v době zvýšeného teroristického nebezpečí londýnská policie nemůže ignorovat opravdové, byť méně vysokoprofilové výzvy své každodenní činnosti. Londýnská policie se musí zlepšit, dodává autor redakčního článku ve večerníku Standard.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme