Vědci z NASA by si v Bílém domě přáli Bushe

Americké volby budou ovlivněny i z kosmu. V Texasu, kde mají převahu republikáni George Bushe, pomůže výsledek rozhodnout i hlas amerického člena nové posádky Mezinárodní kosmické stanice. Astronaut Leroy Chiao, který pobývá v kosmu od soboty, se nechce vzdát svého volebního práva, a tak zašle svůj hlas z výšky 362 kilometrů. Astronauti a vědci z Národního úřadu pro letectví a vesmír věří, že po případném znovuzvolení Bushe budou moci pokračovat ve výzkumech na orbitálním komplexu a brzy se vrátí i k letům raketoplánů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leroy Chiao | Foto: EPA

Jefry Swan za vedoucí pracovníky podílející se na americkém kosmickém programu ve středisku Johna Glenna v Ohiu Českému rozhlasu řekl, že si váží toho, že prezident Bush má představu, kam by se mělo objevování vesmíru do budoucna ubírat.

Vedení NASA je touto novou vizí nadšeno, a rádi by viděli, aby Bushova vláda ve své podpoře kosmické agentuře pokračovala. Domnívají se, že demokrat John Kerry svou představu jasně nedefinoval.

Další z vědců, Dorothy Carneyová, která se podílí na vizualizaci kosmického programu, zahraničním novinářům řekla, že by ale ráda viděla větší díl federálního rozpočtu určený na vědu. Experti chtějí, aby se americký průmysl nezaměřoval jen na rychlé zisky, ale byl citlivější k budoucím potřebám občanů a jejich dětí.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme