Vedení německé CDU chce zpřísnit postup vůči mladistvým delikventům

Takzvané výstražné zatčení a posun nejvyšší trestní sazby pro mladistvé z deseti na 15 let. Tímto způsobem chce vedení německé Křesťansko-demokratické unie odpovědět na zvýšenou kriminalitu mezi mladými lidmi. Špičky CDU tak podpořily kontroverzní iniciativu hesenského premiéra Kocha, který navrhoval i zavedení převýchovných táborů. Vánoční svátky přinesly několik brutálních napadení, které měli na svědomí teenageři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova Spolkového kancléřství | Foto: Jiří Hošek

Vedení CDU kancléřky Merkelové schválilo jednomyslně takzvanou wiesbadenskou deklaraci, která požaduje výrazné zpřísnění trestů pro mladistvé. Koaliční partneři ze sociální demokracie to ale považují za zcela zbytečné. Motto křesťanských demokratů: "Radši strávit tři dny ve vězení, než se stát celoživotním kriminálníkem," označila ministryně spravedlnosti Zypriesová za naprostou iluzi.

Předseda SPD Kurt Beck pak autorovi radikální iniciativy Rolandu Kochovi vyčetl, že se v kampani před nadcházejícími zemskými volbami snaží jen vyretušovat vlastní chyby. Z plánů CDU nejsou nadšení ani experti. Předseda Německého Svazu soudců Frank upozornil na to, že formulka přísnější tresty rovná se větší odstrašení a tím pádem i menší počet trestných činů, je naprosto chybná.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme