Vedení protiislámského hnutí Pegida opouštějí další členové

Z německého hnutí proti islamizaci Pegida odcházejí další členové organizačního týmu. Vedení opouští také Kathrin Oertelová, která byla v poslední době hlavní tváří hnutí a pravidelně moderovala protestní shromáždění v Drážďanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace Pegidy proběhly ve více než desítce německých měst, v blízkosti protestovali i odpůrci hnutí | Zdroj: Reuters

Za odchodem hned pěti členů z organizačního týmu Pegidy stojí údajně spory kolem dalšího působení Lutze Bachmanna, který musel odstoupit z čela tohoto hnutí po sérii skandálů.

Na Facebooku totiž zveřejnil urážky na adresu cizinců a uprchlíků a také svou fotku, na které se stylizoval do Adolfa Hitlera.

Bachmann údajně nadále zůstává v širším vedení Pegidy. Jako hlavní důvod rozpadu organizačního týmu to deníku Bild řekl René Jahn, který Pegidu také opouští.

Rozpad vedení už potvrdila i Pegida na svých facebookových stránkách. Noví členové vedení se doplní volbami v následujících dnech.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme