Vedení protiislámského hnutí Pegida opouštějí další členové

Z německého hnutí proti islamizaci Pegida odcházejí další členové organizačního týmu. Vedení opouští také Kathrin Oertelová, která byla v poslední době hlavní tváří hnutí a pravidelně moderovala protestní shromáždění v Drážďanech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace Pegidy proběhly ve více než desítce německých měst, v blízkosti protestovali i odpůrci hnutí

Demonstrace Pegidy proběhly ve více než desítce německých měst, v blízkosti protestovali i odpůrci hnutí | Zdroj: Reuters

Za odchodem hned pěti členů z organizačního týmu Pegidy stojí údajně spory kolem dalšího působení Lutze Bachmanna, který musel odstoupit z čela tohoto hnutí po sérii skandálů.

Na Facebooku totiž zveřejnil urážky na adresu cizinců a uprchlíků a také svou fotku, na které se stylizoval do Adolfa Hitlera.

Bachmann údajně nadále zůstává v širším vedení Pegidy. Jako hlavní důvod rozpadu organizačního týmu to deníku Bild řekl René Jahn, který Pegidu také opouští.

Rozpad vedení už potvrdila i Pegida na svých facebookových stránkách. Noví členové vedení se doplní volbami v následujících dnech.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme