Vedení ukrajinského Mariupolu doporučuje evakuaci východu města

Ukrajinský prezident Petro Porošenko svolal bezpečnostní radu státu. Ta teď jedná o reakci na včerejší ostřelování města Mariupol, při kterém zahynulo 30 lidí a přes 100 utrpělo zranění. Na Ukrajině byl dnes vyhlášen státní smutek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják na hlídce ve jedné vesnici v Luhanském regionu. V oblasti eskaluje napětí

Ukrajinský voják na hlídce ve jedné vesnici v Luhanském regionu. V oblasti eskaluje napětí | Zdroj: Reuters

Situace v Mariupoli se po včerejším útoku relativně uklidnila. Starosta přístavního město Juryj Chotlubej přesto doporučil obyvatelům východního předměstí, aby se přestěhovali do bezpečnějších částí města.

Útok na Mariuopol odsoudila Evropská unie, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) i Severoatlantická aliance. K silné kritice přidal i generální tajemník OSN Pan Ki-mun.

„Dal jsem pokyn vedení západních městských obvodů, aby poskytlo školky a školy pro dočasné ubytování obyvatel východní části města v těchto objektech.“

Nejméně třicet zraněných se nachází ve velmi těžkém stavu, oznámili lékaři v Mariupolu.

Experti monitorovací mise OBSE oznámili, že rakety Grad a Uragan byly na město odpáleny z pozic kontrolovaných proruskými povstalci.

Rusko zablokovalo v Radě Bezpečnosti OSN odsouzení bojů na Ukrajině

Číst článek

Mezitím Rusko v Radě bezpečnosti OSN zablokovalo přijetí prohlášení, které odsuzovalo zintenzivnění bojů na východě Ukrajiny a ostřelování přístavu Mariupol.

Při zasedání rady Moskva nepodpořila britský návrh, který mimo jiné kritizoval jako nezodpovědné výroky proruských povstalců. Ti odmítli další jednání o příměří a oznámili ofenzivu směrem na západ.


Zvětšit mapu

Martin Dorazín, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme