Vedle Englandové obviněna další příslušnice americké armády

Ve Spojených státech konečně ocenily vojáka, který upozornil na týrání vězňů v Abú Ghrajbu. Cenu Johna F. Kennedyho převzal voják Joseph Darby, který svým nadřízeným jako první předal fotografie, na kterých jsou američtí vojáci zneužívající irácké vězně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lynndie Englandová

Lynndie Englandová | Zdroj: ČTK

Z týrání v Abú Ghrajbu byla mezitím usvědčena další vojákyně. Rezervistku Sabrinu Harmanovou uznala vojenská porota na základně Fort Hood v Texasu vinnou z týrání vězňů v Iráku, ale o výši trestu ještě rozhodnuto nebylo.

Sedmadvacetileté desátnici z Virginie hrozí až 5 a půl roku vězení. Žena byla obviněna mimo jiné z toho, že přinutila stát vězně s pytlem na hlavě a dráty na ruce a vyhrožovala mu, že pokud spadne, bude usmrcen elektrickým proudem.

Ze sedmi vojáků obžalovaných kvůli týrání v Abů Ghrajbu jich bylo dosud odsouzeno pět, případ další ženy, svobodnice Lynndie Englandové nebyl dosud uzavřen.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme