Vedra sužují celou Evropu

Velká vlna veder, která sužuje celou Evropu, si už vyžádala několik desítek obětí. V Itálii, kde včera naměřili rekordních 39,3 stupňů Celsia, zemřelo 15 lidí, ve Španělsku 24. V Chorvatsku a ve Francii hasiči znovu bojovali s ohněm. Pro Evropu jsou letošní vedra ojedinělá především tím, jak dlouho trvají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

horko... | Foto: Dan Krzywoň

Tak je tomu například v Rakousku. Alpská země zaznamenala nejvyšší průměrnou teplotu od doby, kdy se tady teplota začala měřit, tedy od roku 1768. Dalším neblahým rekordem bude zřejmě úbytek ledovců. Letos odhadují odborníci, že nadmíru velké tání je sníží o metr a půl.

V Německu byla kvůli vysokým teplotám poškozena vozovka dálnice A1. V Berlíně se dnes teploty vyšplhaly ke 40 stupňům. Náš zpravodaj v Německu byl překvapen, jak svérázně někteří Němci proti horku bojují. Přesně v poledne před sídlem spolkového sněmu 43letý Derk v obleku pohanského šamana zaříkával dokonce Otce větrů, aby přinesl déšť. Aktuálně hrozí rostoucí počet požárů v Berlíně a v okolí. Policii a hasičům se dosud daří požáry lokalizovat a hasit.

Požáry, které v těchto dnech opakovaně vznikly ve Francii a v Chorvatsku, už hasiči dostali pod kontrolu.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová, Alžběta Bajgartová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme