Vedro obklíčilo celou střední Evropu

Vedrem kromě Česka trpí i další evropské země. K nejteplejším oblastem v těchto dnech patří Rakousko, ve Vídni je 30 stupňů už v osm hodin ráno. Na silnicích i dálnicích včetně A1 se objevují poškození, způsobená vysokými teplotami.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západ slunce nad hladinou moře

Západ slunce nad hladinou moře | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku Vojtěch Berger v Odpoledním Radiožurnálu zalitoval, že Bratislava není co se týče koupališť, aquaparků a bazénů příliš vybavená, a proto se vyplatí zamířit do oblasti Žiliny, kde termální prameny zásobují mnoho míst ke koupání. „Nejlepší možností je zavítat na nějaký slovenský hrad s tlustými zdmi nebo do jeskyní,“ řekl s úsměvem Berger.

Připomněl také, že rakouský autoklub varuje řidiče, kteří nemaní ve vozech klimatizaci, aby si svou cestu rozmysleli. Problém s vedrem mají i rakouské železnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedra na Slovensku a v Německu popsali v Odpoledním Rdaiožurnálu zpravodajové V. Berger a K. Stejskalová

Maďarské úřady se snaží pomoci lidem vyvěšením seznamů míst, kde se dá v klimatizovaném prostředí ochladit.

Klára Stejskalová, zpravodajka v Německu, uvedla, že Berlíňané, pokud mohou, odjíždějí z metropole, třeba k jezeru Müritz, tamní největší vodní plocha, okolo níž jsou rozlehlé borové háje. “Ideální místo ke strávení dovolené,” libovala si Stejskalová.

Tropická vedra sužují i Česko. Na desítkách míst padaly teplotní rekordy, horko poškodilo další silnici, kvůli teplem popraskané přistávací dráze muselo omezit provoz letiště ve Vodochodech u Prahy.

Milan Kopp, Klára Stejskalová, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme