Velení britské armády se bojí o prince Harryho nasazeného v Afghánistánu

Velení britské armády rozhoduje o tom, zda odvolat prince Harryho poté, co britská média začala referovat o jeho přítomnosti v bojové jednotce na jihu Afghánistánu. Princ Harry je třetí v pořadí na trůn a panují obavy o jeho bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry (vpravo) v Afghánistánu | Foto: AFP

Rozhodnutí o tom, jak dlouho třiadvacetiletý princ Harry setrvá v Afghánistánu je podle informace BBC na náčelníkovi britského obranného štábu maršálovi letectva siru Jackovi Stirrupovi. Jsou totiž obavy, že mladší syn následníka trůnu by se mohl stát magnetem pro střely Talibanu.

Prozrazení Harryho přítomnosti v provincii Helmand na jihu Afghánistánu, kde pokračují prudké boje, kritizoval také náčelník generálního štábu generál sir Richard Dannatt. Dannatt v prohlášení uvádí, že je velice zklamán prozrazením přítomnosti prince Harryho v Afghánistánu zahraničními agenturami. Vyšlo najevo, že utajovaný pobyt prince Harryho začal v polovině prosince.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme