Velikonoční svátky potrápí i motoristy u našich západních sousedů

Velikonoční svátky tradičně znamenají zvýšený provoz na silnicích. U našich sousedů v Německu a Rakousku zažívají silný nápor už v tuto chvíli. Velký pátek je v obou zemích dnem volna, a tak se desetitisíce řidičů vydaly na cesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta a kolona | Foto: Tiskový servis Evropské komise

Velikonoce v Německu tradičně znamenají stěhování národů. Řada spolkových zemí má navíc od minulého víkendu jarní prázdniny, ve čtyřech startují právě dnes. Důsledkem jsou přetížené dálnice, často mnohakilometrové kolony a přeplněné vlaky.

Německé autokluby varují před zácpami především směrem na jih, i když vzhledem k pozdnímu termínu Velikonoc nelze čekat takový nápor směrem do alpských lyžařských středisek, jako v jiných letech.

Přesto by se měli trpělivostí obrnit všichni, kteří vyrazí na bavorské dálniční tepny. Tradičně přetížená bývá dálnice A3 mezi Frankfurtem nad Mohanem a Norimberkem. A také A9 směrem z Berlína na Mnichov.

Největší nápor by měl být na obchvatech kolem velkých měst, podle odhadů potrvá dnes do 19. hodiny a v zítřejších dopoledních hodinách. Cestování letos navíc nahrává velmi pěkné počasí, proto se čeká, že Němci v hojné míře vyrazí také k Baltskému moři směrem na Usedom.

Nepříjemným překvapením pro řidiče jsou ceny benzínu. Jeho cena dramaticky stoupá už několik týdnů, v přepočtu vychází na 40 korun za Natural a předpokládá se, že během Velikonoc dosáhne rekordního maxima.

Klára Stejskalová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme