Velitel čečenských povstalců Basajev byl údajně postřelen

Ruské vojenské zdroje tvrdí, že jeden z nejvýznamnějších polních velitelů čečenských ozbrojenců Šamil Basajev byl postřelen při bojích s příslušníky federálních vojsk. Jak ale uvádí náš moskevský zpravodaj Petr Voldán, zprávu zatím jiné zdroje nepotvrdily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedinou informací o údajném zranění Šamila Basajeva je tak prohlášení zástupce velitele spojených federálních sil v Čečensku Alexeje Kuzněcova. Podle jeho tvrzení měli příslušníci vojenské rozvědky známého polního velitele čečenských separatistů zranit při boji v noci na dnešek. Ke střetu došlo ve veděnském obvodu této severokavkazské republiky, a jak uvádí armádní představitel, bylo prý v boji zabito šest lidí z Basajevovy ochranky. Informace přináší s odvoláním na ruské ozbrojené síly agentura ITAR-TASS. Moskva se stále marně snaží zlikvidovat hlavní skupiny čečenských ozbrojenců a především jejich polní velitele, kteří jsou pro Čečence symbolem odporu proti Rusku a boje za samostatnost republiky. Před nedávnem oznámila, že vojenské letectvo smetlo ze zemského povrchu jeden ze základních táborů právě ozbrojené skupiny Šamila Basajeva.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme