Velitelé chtějí odvolat elitní komanda z Afghánistánu

Američtí vojenští velitelé požadují odvolání elitních jednotek z honu na Al-Káidu v Afghánistánu. Podle deníku New York Times vojáky frustruje stíhání, které nepřináší výsledky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americký voják v Afghánistánu | Foto: ČTK/AP

Podle New York Times velitelé amerických útvarů zvláštních operací usilují o to, aby nejelitnější jednotky byly vyvázány z honu na Usámu bin Ládina. Někteří armádní velitelé a zpravodajci došli k závěru, že vůdce Al-Káidy byl pravděpodobně zabit při bombardování jeskynního komplexu Tora Bora loni v prosinci.

Jednotkám speciálních operací se však v Afghánistánu nedaří soustředit důkazy o tom, že bin Ládin je skutečně mrtev a stále se znovu a znovu objevují názory, že nejhledanější terorista světa má opět Al-Káidu pod kontrolou a vyléčil se ze zranění ramene způsobeného u Tora Bora střepinou z americké střely. Názory netrpělivé části amerických velitelů narážejí na zcela opačná stanoviska jejich kolegů v Pentagonu.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme