Velitelství ruských kosmických vojsk v Serpuchovu se podařilo uhasit

Ruským specialistům se po několika hodinách podařilo zlikvidovat požár na velitelském stanovišti kosmických vojsk v Serpuchovu. Dosud se nepodařilo obnovit spojení se čtyřmi orbitálními družicemi. Při ohni, který zachvátil celou třípodlažní budovu, nebyl nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Také moskevský zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Petr Voldán připomíná, že technici se usilovně snaží navázat spojení se čtyřmi vesmírnými objekty. Podle představitelů armády nemůže tato ztráta kontaktu ohrozit obranu Ruska, které má na oběžné dráze zhruba šedesát obdobných družic.

Na likvidaci požáru se sjelo šestnáct hasičských sborů a čtyři týmy záchranářů. Oheň se jim nedaří zvládnout. Problémem prý nebyl samotný požár, ale místo, kde k němu došlo. Příčina ohně se stále vyšetřuje a podle prvních informací vznikl při zkratu v kabelu pod budovou. Všechny zbraně a munice jsou údajně v bezpečí.

Milan Kopp, Petr Voldán, Petr Pospíšil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme