Británie plánuje snížit počet vojáků. Armáda by se měla zaměřit na drony a kybernetické technologie

Britská vláda v noci z pondělí na úterý oznámila, že v rámci modernizace armády plánuje snížit počet vojáků. Armáda se má více zaměřit na použití dronů či kybernetických technologií a její početní stav se má do roku 2025 snížit o 9500 armádních příslušníků na 72 500. Podle deníku The Guardian tak bude armáda co do počtu vojáků nejmenší od roku 1714, kdy skončila válka o španělské dědictví.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušníci 4. pěší brigády britské armády | Zdroj: Reuters

Ministr obrany Ben Wallace, který dnes plánované změny představil v britském parlamentu, podle zpravodajského serveru BBC sdělil, že díky technologické převaze bude možné dosáhnout většího účinku s nasazením menšího počtu lidí. Avizované změny mají podle Wallace armádě pomoci připravit se na „hrozby budoucnosti“.

Příslušníci britského letectva budou moct nosit plnovousy. Armáda chce přilákat nové rekruty

Číst článek

Již nyní je v armádě podstav a místo 82 000 vojáků v ní aktuálně slouží 76 500 příslušníků, uvedl podle The Guardian ministr. K docílení nového stavu nebude podle armádních činitelů zapotřebí propouštění.

Ministerstvo obrany také plánuje vyřazení stárnoucích letounů a nejstarších helikoptér, mírně se má snížit také počet torpédoborců. Oblast, na kterou se chce ministerstvo naopak zaměřit, je vesmír. Tento sektor má v příštích čtyřech letech získat investice 6,6 miliardy liber (zhruba 200 miliard korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme