Pár trýznil mladou au pair. Nakonec ji ubili a tělo spálili na zahradě. Dostali doživotí

Britský soud v úterý poslal na doživotí do vězení francouzský pár, který byl v květnu uznán vinným z vraždy mladé krajanky, která u něj pracovala jako au pair. Její zuhelnatělé tělo našli loni v září hasiči v zahradě domu v britské metropoli, kde dvojice žila. Odsouzení mohou být podle verdiktu podmínečně propuštěni nejdříve za 30 let.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sabrina Kouider a její partner Ouissem Medouni byli odsouzeni na doživotí za brutální vraždu jejich chůvy Sophie Lionnet, jejíž tělo se pokusili upálit na vlastní zahradě. | Foto: AFP PHOTO / Metropolitan Police Service | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle obžaloby byli pětatřicetiletá Sabrina Kouiderová a o pět let starší Ouissem Medouni přesvědčeni, že se dívka a bývalý partner Kouiderové Mark Walton spikli a chtěli omámit a sexuálně zneužívat členy jejich rodiny.

Psychicky labilní Kouiderová také žila v domnění, že Walton, zakládající člen irské skupiny Boyzone, má s au pair poměr.

Jednadvacetiletou au pair Sophii Lionnetovou popisovali jako nezkušenou, ostýchavou a naivní. | Foto: AFP PHOTO / Metropolitan Police Service | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Jednadvacetiletou au pair Sophii Lionnetovou, popisovanou jako nezkušenou, ostýchavou a naivní, podrobovali násilným „výslechům“, z nichž některé si nahrávali. Poslední takový výslech se podle obžaloby uskutečnil v noci z 18. na 19. září loňského roku, kdy dvojice dívku mučila a bila, až ji nakonec zabila.

Přesnou příčinu smrti vyšetřovatelé nemohli zjistit kvůli stavu těla, prokázali ale, že au pair utrpěla mnohočetné zlomeniny.

Kouiderová a Medouni vinu odmítali a tvrdili, že Lionnetová zemřela nešťastnou náhodou. Přiznali se jen k tomu, že se její tělo pokusili zpopelnit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme