Velká Británie bojuje třetím dnem se sněhem, Britové nejsou na nadílku připraveni

Velká Británie svádí třetím dnem boj se sněhem. Uzavřená jsou letiště v Edinburghu a Gatwicku a velká část škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice ve Velké Británii | Zdroj: ČTK

I nadále zůstává uzavřeno mezinárodní letiště Gatwick. Sněhová bouře se prohnala podél lamanšského kanálu od východu na západ a jen těsně minula jižní předměstí Londýna. Během dne by mělo být otevřeno letiště v Edinburghu a také jedno menší letiště pro vnitrostátní přepravu poblíž anglického Doncasteru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivan Kytka - VB.mp3

Vydatná sněhová nadílka má dnes zasáhnout i do Londýn, není tedy vyloučeno, že lety z mezinárodního letiště v Heathrow nebudou narušeny nebo úplně zrušeny.

V Londýně byla pozemní doprava jen zpožděna, v jihovýchodní části Velké Británie doporučují policisté v hrabství Kent, kde proudí veškerá nákladní doprava do Evropy, aby se této části po celý den řidiči vyhnuli.

Britové nejsou na takovou zimu připraveni, nevlastní zimní pneumatiky, ani výbavu. Radnice mají málo pluhů, sypačů a sypací hmoty. V hrabství Yorkshire přespávalo dnes v noci několik řidičů ve svých automobilech, silnice tu byly zcela nesjízdné.

Dnes nebude fungovat žádné železniční spojení z Londýna do hrabství na jih, jihovýchod a jihozápad od hlavního města.

Ve Skotsku dnes zůstala doma téměř polovina školáků. Děti do 12 let nesmí zůstat samy doma, proto si musí jeden z rodičů vzít v práci dovolenou. Školy zůstanou zavřeny minimálně do konce tohoto týdne.

Ivan Kytka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme