Velká Británie hlásí další incident s ruským letadlem

Velká Británie hlásí další incident, kdy se ruský vojenský letoun těsně přiblížil k britskému vzdušnému prostoru. Tentokrát to byl strategický bombardér Tupolev 95. Na zvýšenou aktivitu ruských letadel tento týden upozorňovalo i vedení Severoatlantické aliance (NATO).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurofighter Typhoon verze FGR4 mistrně pilotovaný Squadron Leaderem Scottem Loughranem ze 6.perutě RAF | Foto: Jiří Hošek

Proti ruskému bombardéru odstartovaly britské stíhačky Eurofighter Typhoon ze základny ve skotském Lossiemouthu. Když piloti určili, o jaký letoun se jedná, stroj několik minut doprovázeli.

Jde během tří dnů o druhý incident stejného druhu. Pro královské letectvo jsou tyto události poměrné běžné od doby, kdy Rusko obnovilo hlídkové lety strategických bombardérů. Od začátku napětí mezi Západem a Ruskem kolem dění na Ukrajině ovšem incidentů výrazně přibylo.

Podle Severoatlantické aliance musely stíhačky členských států NATO v letošním roce proti ruským strojům startovat už více než stokrát.

Jiří Hošek, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme