Britská policie už zná trasu kamionu, ve kterém zemřelo 39 lidí. Prověřuje i možné zapojení gangů

Britská policie začala s identifikací těl devětatřiceti lidí nalezených v kamionu na jihovýchodě Anglie. Vyšetřovatelé kvůli tomu nechali návěs i s ostatky převézt na bezpečné místo. Policie vyslýchá řidiče kamionu a v souvislosti s případem prohledala několik domů v Severním Irsku. Mrtvá těla ve středu objevili záchranáři v průmyslové zóně ve městě Grays.

Londýn (Aktualizováno: 12:50 24. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion, ve kterém záchranáři nalezli těla 39 lidí | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Díky vyšetřování začíná být jasnější trasa vozidla. Návěs kamionu přicestoval přes Lamanšský průliv z belgického města Zeebrugge do anglického Purfleetu v Essexu. Tahač zase do přístavu přijel ze Severního Irska, odkud pochází i jeho řidič.

V Británii objevili kamion s 39 mrtvými v nákladním prostoru, policie řidiče zadržela

Číst článek

Jak už bylo jasné ve středu, svou roli v případu má i Bulharsko. Tahač byl registrován v tamním městě Varna na firmu patřící ženě z Irska. V zemi prý ale nebyl od zapsání do databáze v roce 2017.

Britští policisté prohledali v noci na čtvrtek dvě nemovitosti v hrabství Armagh v Severním Irsku. Řidičem nákladního vozu, který návěs v Purfleetu vyzvedl a kterého policie později zadržela, je podle místního tisku Mo Robinson z města Portadown, které leží necelých 40 kilometrů jihozápadně od Belfastu.

Muž čelí obvinění z vraždy. Zda o lidech v nákladním prostoru v tom okamžiku jeho řidič věděl, není jasné. Podle britského tisku byli oběti Číňané. Policie to ale zatím nepotvrdila.

Prioritou britských úřadů je podle řady prohlášení identifikovat oběti, je to ale pomalý proces, který prý bude nějakou dobu trvat. Policie nechala kamion i s těly převézt do nedalekého přístavu Tilbury.

Syřan v německém Limburgu ukradl kamion a najížděl s ním do aut. Zranil devět lidí včetně sebe

Číst článek

Jak píše BBC, policisté lemující trasu při průjezdu v tiché pietě skláněli hlavy. Převoz prý umožní, aby byly ostatky identifikovány a při tom zachována důstojnost obětí. Následně budou informováni pozůstalí. Mezi 39 mrtvými je i jeden teenager. Další informace policie neposkytla.

Bulharská diplomacie považuje za velmi nepravděpodobné, že by mrtví pocházeli z Bulharska.

Policie zadržela pětadvacetiletého řidiče kamionu, podezírá ho z vraždy. V souvislosti s jeho výslechem vyšetřovatelé prohledali dva domy v Severním Irsku.

Zároveň úřady podle deníku The Guardian otevřely druhé vyšetřování – to zkoumá možné zapojení gangů a organizovaného zločinu. Příčina úmrtí zatím není známa. Média podle deníku The Guardian spekulují, že lidé mohli umrznout. Návěs byl totiž vybavený chladicím zařízením.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme