V Británii za jeden den zemřelo 569 lidí s COVID-19. Počet obětí v zemi tím stoupnul téměř o čtvrtinu

Ve Velké Británii prudce narůstá počet mrtvých, kteří byli pozitivně testováni na přítomnost koronaviru. Za posledních 24 hodin tak úřady evidují 569 obětí s nemocí COVID-19. Nákaza byla potvrzena u více než 30 tisíc obyvatel země. Britská vláda čelí kritice kvůli tempu, jakým své občany testuje. Podle ministra Matta Hancocka ale Británie představí plán, díky kterému bude brzy schopná provést až 100 000 testů denně.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví bylo v Británii provedeno od začátku pandemie celkem 163 194 testů. | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

V Británii zemřelo za posledních 24 hodin dalších 569 lidí, u nichž byla prokázána nemoc COVID-19. Těsně tak byl překonán středeční smutný rekord, kdy úřady ohlásily smrt 563 pacientů v nemocnicích.

Celkový počet obětí nákazy tím vystoupal téměř o čtvrtinu na 2921. Koronavirus se v Británii potvrdil již u 33 718 lidí, napsala s odvoláním na statistiky místního ministerstva zdravotnictví agentura Reuters.

Británie se řadí mezi nejhůře zasažené země na světě, eviduje nyní největší počet obětí nemoci COVID-19 po Itálii, Španělsku, USA, Francii Číně a Íránu.

Kritika kvůli testování

Vláda čelí silné kritice kvůli tempu, jakým se u lidí v Británii prověřuje podezření z nákazy koronavirem.

Po sedmidenní karanténě se následník trůnu zbavil koronaviru. Princ Charles opouští domácí izolaci

Číst článek

Testování co největšího počtu lidí je přitom podle mnoha zdravotnických expertů nejúčinnější metodou pro zastavení šíření nákazy a je také cestou k nastartování ekonomiky, která silně trpí kvůli ochranným opatřením.

Ministr Matt Hancock, který se koronavirem rovněž nakazil, ve čtvrtek v reakci na výtky představil plán, podle nějž by Británie měla brzy získat kapacitu k provedení až 100 000 testů na koronavirus denně.

Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví bylo v Británii provedeno od začátku pandemie celkem 163 194 testů, zatímco například Německo dokáže otestovat až půl milionu pacientů týdně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme