Ve Velké Británii prudce narůstá počet obětí, během středy zemřelo 563 lidí na COVID-19

V Británii dál prudce narůstá počet obětí nemoci COVID-19, kterých už místní vláda eviduje 2352. Po úterním nárůstu bilance o 381 mrtvých ve středu přišel nový smutný rekord, když přibylo 563 úmrtí v nemocničním prostředí. Počet známých případů infekce koronavirem pak za poslední 24hodinové období narostl o 4324 na celkových 29 474. I v tomto případě jde o rekordní denní nárůst.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnští zdravotníci | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Test na nákazu virem SARS-CoV-2 ve Spojeném království od počátku jeho šíření podstoupilo bezmála 153 tisíc lidí. Rozsah testování se postupně zvyšuje, stále ovšem nebyla překonána hranice 10 tisíc testů denně, což podle dřívějšího vládního prohlášení mělo nastat o víkendu.

Největší skokový nárůst obětí v Británii, za poslední den vzrostl počet o více než čtyři sta

Číst článek

Zpravodajská společnost BBC informovala, že v úterý byly prověřeny vzorky od 9793 lidí, což by bylo o zhruba 1500 více než v pondělí.

Úterní nárůst počtu obětí znamenal zvýšení bilance o 27 procent, středa je v tomto směru ještě horší, neboť přírůstek představuje více než 31 procent předchozího součtu.

Ve Spojeném království epidemie COVID-19 nejvíce zasahuje Anglii, jen z Londýna bylo v úterý hlášeno přes sedm tisíc potvrzených případů nákazy koronavirem.

Kvůli náporu nemocných byla v britské metropoli v kongresovém centru ExCeL zbudována dočasná nemocnice se čtyřmi tisíci lůžky, která dostala jméno NHS Nihgtingale. Podle deníku The Guardian by tam do konce týdne mohli být přijati první pacienti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme