V Británii za den podlehlo koronaviru 621 lidí. ‚Epidemie se stabilizuje až za deset dnů,‘ říká profesor

V Británii za poslední den přibylo 621 lidí, kteří podlehli nákaze koronavirem. O den dříve země zaznamenala smutnou bilanci, kdy počet mrtvých za 24 hodin vzrostl o 708.

Londýn (Aktualizováno: 17:19 5. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena s rouškou před obchodem v centru Londýna na Piccadilly Circus | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Infekce si do sobotních 18:00 SELČ vyžádala celkem 4 934 smrtelných obětí. V neděli o tom s odkazem na ministerstvo zdravotnictví informuje agentura Reuters. Testy nákazu koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19, prokázaly do nedělního rána u 47 806 osob.

Britská královna promluví k národu. Ve zvláštním poselství vyzve k sounáležitosti, tvrdí BBC

Číst článek

Neil Ferguson, profesor matematické biologie z Královské univerzity v Londýně, který je jedním z vládních poradců, řekl, že epidemie se pravděpodobně stabilizuje za sedm až deset dnů.

„Pak je nesmírně důležité, jak rychle budou počty nových případů nákazy klesat: jestli uvidíme dlouhý, rovný vrchol, nebo jestli - a v to doufám - budeme mít mnohem rychlejší pokles,“ uvedl. Tyto možné scénáře ukážou, jak efektivní jsou současná opatření proti šíření koronaviru, dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme