Sky News: Policie zmařila plán atentátu na premiérku Mayovou

Britské policii se podařilo překazit plán atentátu na premiérku Theresu Mayovou. Zjistila to televize Sky News. Policie dva podezřelé islamisty obvinila z přípravy teroristického útoku a ve středu by je měl vyslechnout soud ve Westminsteru.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová | Zdroj: Reuters

Sky News tvrdí, že zadrženým mužům je 20 a 21 let. Mladší Zakariyah Rahman je z Londýna, Mohammed Aqib Imran pak z Birminghamu.

Británie letos zmařila devět teroristických útoků. Pět dalších zemi zasáhlo, hlásí MI5

Číst článek

Mladíci podle stanice plánovali odpálit improvizovanou nálož na londýnské Downing Street, kde je oficiální sídlo premiérky a dalších vládních činitelů.

Ve zmatku způsobeném výbuchem pak chtěli na Theresu Mayovou zaútočit.

500 případů spojených s terorismem

Přípravy atentátu vyšetřovala britská policie, Scotland Yard a agenti tajné služby MI5.

Zmařený plán útoku na premiérku je zřejmě jedním z devíti zamýšlených teroristických činů, které za poslední rok bezpečnostní složky ve Velké Británii překazily a o jejchž odvrácení v úterý informoval na schůzi vlády ředitel MI5 Andrew Parker.

Ten už dříve uvedl, že ohrožení islamistickým terorismem je vyšší než kdy v minulosti. Hovořil dokonce o „dramatickém nárůstu ohrožení“, připomněla ČTK.

MI5 podle něj v současnosti vyšetřuje 500 případů spojených s terorismem, do kterých je zapleteno 3000 lidí. Spojené království se letos stalo terčem pěti dokonaných atentátů.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme