Britská policie propustila na kauci tři lidi zadržené kvůli 39 mrtvým v kamionu. Řidič zůstává ve vazbě

Britská policie v neděli propustila na kauci tři lidi zadržené po nálezu 39 mrtvých těl v kamionu na jihovýchodě Anglie, uvedla agentura AP. Jde o 38letého muže a 38letou ženu, oba z města Warrington na severu Anglie, a o 46letého muže ze Severního Irska. Policie trojici vyslechla kvůli podezření z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Ve vazbě zůstává řidič kamionu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku zadržela dalšího podezřelého. | Zdroj: Reuters

Většinu z 39 mrtvých tvoří pravděpodobně Vietnamci. Vyplývá to z informací z venkovské oblasti, odkud oběti nejspíš pocházejí. Britská policie totožnost mrtvých ale zatím nepotvrdila. Podle vietnamského zpravodajského serveru VNExpress již 24 rodin nahlásilo místním úřadům, že pohřešují své děti.

‚Můj výlet do cizí země ztroskotal. Umírám, nemůžu dýchat.‘ Řada mrtvých z kamionu je asi z Vietnamu

Číst článek

„Děláme vše, co je v našich silách, abychom zjistili, jak 39 obětí této tragédie zemřelo,“ uvedl britský detektiv šéfinspektor Martin Pasmore. „Necháváme otevřené veškeré možnosti, pokud jde o národnost obětí. Žádáme každého, kdo by měl jakékoli informace, které nám pomohou při identifikaci, aby se nám ozval,“ dodal.

Pět a dvacetiletého řidiče kamionu, který zůstává ve vazbě, policie v sobotu obvinila z mnohanásobného zabití, spiknutí za účelem obchodování z lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci a z praní špinavých peněz. Maurice Robinson se má v pondělí objevit před soudem.

Těla našla policie v noci na středu v průmyslové zóně Waterglade v Grays východně od Londýna. Zpočátku uvedla, že se zřejmě jedná o Číňany, nicméně Peking tuto informaci nepotvrdil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme