Johnson otočil. Po kontaktu s nakaženým ministrem půjde do izolace, původně se chtěl denně testovat

Mělo jít o účast na pilotním programu každodenního testování kontaktů nakažených koronavirem. Britský premiér Boris Johnson ale nakonec svůj původní plán změnil a po kontaktu s pozitivně testovaným ministrem zdravotnictví Sajidem Javidem se uchýlí do karantény. V neděli odpoledne to oznámil na svém twitteru. Izolovat by se měl i ministr financí Rishi Sunak.

Londýn (Aktualizováno: 17:15 18. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér Boris Johnson. | Foto: Hannah Mckay | Zdroj: Reuters

„Zúčastní se pilotního programu každodenního testování kontaktů, aby mohli pokračovat v práci z Downing Street,“ oznamovala podle tiskové agentury Reuters ještě v poledne premiérova kancelář. Uváděla přitom, že dvojice politiků bude v příštích dnech plnit jen nejdůležitější povinnosti.

Po 16. hodině SELČ se ale na twitterovém účtu britského premiéra objevilo video, v němž oznamuje, že se nakonec přeci jenom bude izolovat. „Krátce jsme zvažovali, že bychom otestovali pilotní program každodenního testování, ale věřím, že je mnohem důležitější, aby všichni následovali stejná pravidla,“ sdělil.

„Vím, jak je to frustrující, ale apeluji na všechny, aby pravidla dodržovali,“ dodal Johnson s tím, že v izolaci zůstane do pondělí 26. července.

Ministr zdravotnictví Javid měl pozitivní test v sobotu ráno, den poté, co byl na jednání v Downing Street. Johnson i Sunak poté byli vytrasováni úřadem, který se zabývá dohledáváním kontaktů nakažených, informovala stanice BBC.

Javid v sobotu na twitteru uvedl, že dostal již dvě dávky očkování proti covidu-19 a že má mírné příznaky onemocnění. Přítomnost viru SARS-CoV-2 u něho nejprve ukázal rychlotest a později potvrdil i spolehlivější PCR test.

kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme