Počet přistěhovalců ze zemí unie do Velké Británie klesá. Loni byl nejnižší za poslední 4 roky

Počet přistěhovalců z Evropské unie do Spojeného království byl loni nejnižší za poslední čtyři roky. Počet imigrantů z mimoevropských zemí naopak roste, vyplývá to z informací britského Národního statistického úřadu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky Evropské unie před britským parlamentem | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Zatímco ze zemí mimo Evropskou unii přišlo přes čtvrt milionu imigrantů, ze států EU se vloni do Velké Británie přistěhoval 101 tisíc lidí.

Trumpovy rady o brexitu: S Bruselem nejednejte a zažalujte ho, doporučil Mayové

Číst článek

Nejvíce kleslo přistěhovalectví z Polska, Maďarska, Česka a dalších zemí, které vstoupily do EU v roce 2004, ze 42 000 na 6000. Imigrace ze zemí, které jsou v Evropské unii déle, tedy Německa, Itálie, Španělska nebo Francie, klesla podle BBC na polovinu, z 84 000 na 46 000. Počty Bulharů a Rumunů naopak i vloni rostly.

Snížil se také počet lidí z Evropské unie, kteří přicházejí do Spojeného království, aby si našli práci, a to o třetinu z 55 000 na 37 000.

Podle stínové ministryně vnitra Diane Abbotové stojí za poklesem zájmu o Spojené království odmítavá atmosféra, která tam po referendu o brexitu vládne.

Jaromír Marek, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme