V Británii pokračuje stávka železničářů, v provozu je méně než čtvrtina vlaků

I druhý den stávky na britských železnicích musí cestující počítat s tím, že v provozu bude jen 20 procent vlaků. Na některých místech pak nevyjely vlaky vůbec, píše v sobotu list The Guardian o další z několika stávek, s nimiž se v posledních dnech ostrovní země potýká. Železniční společnosti lidi dopředu vyzvaly, aby vlakem cestovali jen v případě, že to bude nezbytně nutné.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé stojí ve frontě před nástupem do vlaku během ranní špičky na stanici Clapham Junction. Dopravu výrazně komplikuje stávka železničních dělníků kvůli platům a pracovním podmínkám

Lidé stojí ve frontě před nástupem do vlaku během ranní špičky na stanici Clapham Junction. Dopravu výrazně komplikuje stávka železničních dělníků kvůli platům a pracovním podmínkám | Zdroj: Reuters

Britské železniční společnosti vyzvaly své zákazníky nejen ke zvážení cestování během předvánoční stávky, ale upozornily také na to, že na některých místech by její dopady mohly být patrné ještě v neděli ráno.

Železničáři stávkují v době vysoké inflace a rychle se zvyšujících životních nákladů. Snaží se tak v nejisté době dosáhnout na vyšší příjmy.

Míra inflace v Británii v říjnu přesáhla 11 procent, byla tak nejvyšší od roku 1981. Za listopad už sice poklesla, podle analytiků ale nelze očekávat, že tím platové požadavky zaměstnanců zmizí.

Pracovníci na železnici, kteří v tomto týdnu stávkovali už v úterý, ve středu a v pátek, nejsou zdaleka jediní, kteří požadují zvýšení své mzdy. V období před Vánoci a krátce po nich jsou hlášeny také stávky pracovníků ve zdravotnictví, zaměstnanců pošty, řidičů autobusů, pracovníků na dálnicích a dalších.

Další stávka na železnicích se chystá od večera 24. prosince do rána 27. prosince.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme